24.-25.2.2023

Konferencia bola posledné dva roky realizovaná online, avšak tentokrát sa opäť stretneme NAŽIVO.

Rates Arena,Zvolen
Neresnická cesta 1074/13, 960 01, Zvolen

O konferencii

 

Konferencia je každoročným stretnutím žien zo Slovenska i Českej republiky. Vytvára priestor pre stretnutie žien všetkých vekových kategórii, ktoré sa navzájom môžu inšpirovať, povzbudiť prednáškami, svedectvami, spoločnými diskusiami, rozhovormi a čerpať tak novú nádej z modlitieb a chvál.

Veríme, že keď sa ženy spolu modlia, veci z neba sú na zem sťahované úplne iným spôsobom. Sme dcéry, sme sestry,sme matky, priateľky a tak sme boli stvorené. 

Konferencia je odpoveďou na vnútorný a duchovný hlad žien, ktorý vyvolal túžbu stretnúť sa, zdieľať sa, oddýchnuť si a zároveň načerpať a posunúť sa ďalej. O čosi bližšie k poznaniu nášho Boha.

Program

Piatok

  1. BLOK – RELIÉF MOJEJ KRAJINY
16:00 – 18:00 Registrácia

Brány Rates Arény pre vás otvárame už o 16:00 hodine, aby ste mali dostatok času zaregistrovať sa, nájsť si svoje miesto, občerstviť sa kávičkou, alebo navštíviť náš bazár s oblečením.

18.00 – 18.30 Otvorenie + CHVÁLY

Tereza Kmotorková + Dávid Slavkovský

18.30 – 19.05 SLOVO

Maruška Grexová – „Preskúmaj ma môj Pán.“ Je dôležité objaviť a zmapovať svoju vlastnú krajinu, poznať samú seba. Avšak nie len svojim vlastným pohľadom, ale nechať Boha, aby na nás spočinul jeho prepaľujúci milujúci pohľad

19.05 – 19.35 ADORÁCIA

Vladimír Beregi

19.35 – 20.35 CHVÁLY

kapela Alive

20.35 – 22.00 Afterka 

Po skončení duchovného programu túžime byť jednoducho spolu. Afterka je priestor na zdieľanie, rozhovory, budovanie vzťahov… jednoducho nato, byť ženami. Okrem toho vám budú k dispozícii off stage aktivity, Kaviareň Dolinka, Godzone shop a tiež bazár oblečenia.

Sobota

  1. BLOK – BOH, KTORÝ HÝBE VRCHMI
8.00 – 9.00 Registrácia
9.00 – 10.35 DISKUSIA

s Maruškou Grexovou
Hostky: Eva Hrešková, Dianka Svetková, Sáša Butášová, Zuzka Džubakovská, Martinka Vachová
Všetky máme v živote oblasti, s ktorými nevieme pohnúť a tak ich ignorujeme, odsúvame, alebo sme to dokonca už vzdali. To však nie je Boží plán pre nás. Našich päť hostiek bude svedčiť o tom, čo Boh urobil s ich životnými horami.

11.05 – 12.35 SVÄTÁ OMŠA

Andrej Karcagi – Čas premieňať spáleniská na úrodnú pôdu. Ako na to? V doprovode Dominiky Gurbaľovej and friends

12.40 – 14.15 OBED
14.15 – 15.45 GAUČ TALK

s Miškou Paštrnákovou
Hosťky: Mária Podhradská, Danka Paštrnáková
Môj životný workshop – Ako nájsť nádej v ťažkých životných skúškach
Hosť: Mária Podhradská
Nevesta a svokra – vzťah s potenciálom alebo zlý vtip?
Hosť:Danka Paštrnáková

  1. BLOK – VIDÍŠ NOVÚ ZEM?
16.15 – 18.00 CHVÁLY

CHVÁLY – Jana Zubajová
SLOVO – Veronika Barátová

Možno aj tvoje kroky akoby oťaželi a ostali strnulé. Ako môžem opäť žiť živú vieru? Čo  môže môj oheň rozdúchať? Ako zrušiť staré a začať nanovo?

Krajina

 

Aký je tvoj príbeh? Tou krajinou už kráčaš nejaký čas… nie je to krátko. Poznáš tú zem? Čo klíči pod jej povrchom, kde pramení rieka a kde ju zasiahla vojna? Je toho mnoho, čo si pochodila. Z niektorých ciest si sa musela vrátiť, iné vytvoriť. Presne vieš odkiaľ vychádza mesiac, kedy príde jar a obdobie búrok. Na niektoré z území ešte nikto nikdy nevstúpil. Túžiš sadiť a žať, no možno sadíš v močiaroch a niekoľko ráz si vytrhala plevy, ktoré mali radšej ostať rásť. Úroda neprichádza a azda si cudzinkou vo vlastnej krajine. Azda len hľadáš, len skúšaš…byť verná svojej krajine.

 

…bývaj vo vlastnej krajine a zachovávaj vernosť.

Raduj sa v Hospodinovi

a dá ti, po čom túži tvoje srdce.

 

Ž37, 3-4

Účinkujúci

Rečníčky

Sestra Veronika Katarína Barátová,

je členkou medzinárodnej Komunity Blahoslavenstiev. Teológiu študovala v Olomouci a v Ríme. Už viac ako 25 rokov sa venuje duchovnému sprevádzaniu, kresťanskej formácii dospelých, duchovným cvičeniam a vedeniu obnov. V Čechách a na Slovensku sa dlhé roky venuje osobitne ženám, a to formou duchovných obnov a služby načúvania.  Hlavnou témou týchto obnov ako aj problému, ktorý rieši v duchovnom sprevádzaní je predovšetkým téma identity a dôstojnosti ženy ako takej, teda nielen ako manželky a matky. So ženami dokáže hovoriť aj o veľmi osobných témach.

Maruška Grexová

Maruška od svojich tínedžerských rokov slúži mladým ľuďom v prostredí Evanjelickej cirkvi na Slovensku. Náplňou jej služby je vedenie malých spoločenstiev matiek a žien rôznych vekových kategórii, pretože jej vášňou je vidieť ľudí zlomených láskou Pána Ježiša, ktorú sama zažíva. Spolu s manželom stála za evanjelizačnou službou pre mladých INSIDE v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Spolu s ich troma deťmi žijú v Trnave, kde odpovedali na Božie volanie založiť spoločenstvo.

Vedúci modlitieb chvál

Jana Zubajová

Jana je talentovaná chválová skladateľka a interpretka, tiež známa ako líderka worshipovej kapely Heartbeat. Jej duchovným domovom je spoločenstvo Piar v Prievidzi. Spolu manželom Lukášom milujú hudbu, ktorá je pre nich modlitbou, čo dokazuje aj ich debutový album Fénix. Verí, že ak je pieseň inšpirovaná Bohom, dokáže dať veci do pohybu: v spoločnosti, v duchovnej realite ale aj v srdciach ľudí. Janka je v súčasnosti na materskej dovolenke s dcérou Júliou.

Dominika Gurbaľová

Speváčka, skladateľka a multiinštrumentalista z Košíc, ktorá doposiaľ  vydala štyri autorské albumy. O chvíľu jej končí materská dovolenka a vracia sa do práce v školskej nemocnici ako vychovávateľka. Popritom si vyhradzuje čas na tvorbu hudobnú aj maliarsku. Práve do nej sa snaží pretaviť prežité veci a Slovo, ktorému verí a Boha, ku ktorému túži smerovať. Rada v ľuďoch nachádza a pozdvihuje ich dary. Slúži tak na výjazdoch k odsúdeným vo väzniciach, pri mladých, birmovancoch, v školách, festivaloch, rada je však v čo najosobnejšom prostredí. Verí, že práve piesne môžu byť modlitbou, prebudením viery, formou uzdravenia a prejavom lásky k Bohu. Na ženskej konferencii nám bude slúžiť spolu Alexandrou Dugasovou a Alexandrou Kalinayovou.

kapela ALIVE 

Alive je česká worshipová kapela, ktorá túži svojou tvorbou prinášať novosť do chvál v Česku, či už autorskými piesňami, alebo vlastným poňatím iných chválových piesní. Ich skladby v sebe nesú krehkosť, odovzdanie sa a radosť z hľadania cesty k Bohu.

Diskusní hostia

Mária Podhradská

Mária Podhradská je manželka, matka, speváčka, učiteľka, a tiež autorka projektu Spievankovo. Verí,že je dôležité, aby sa ženy stretávali a povzbudzovali sa na svojej ceste a odovzdávali si svoje skúsenosti. Tiež verí, že žena je schopná robiť skutočne veľké veci, keď si dôveruje.

Danka Paštrnáková

Pochádza z evanjelickej cirkvi, kde dlhé roky učila deti nedeľnú besiedku , venovala sa dorastu  – konfirmantom , slúžila na ženských modlitebných stretnutiach a spolu s manželom aj na manželských skupinkách. Jej manžel je spoluzakladateľom  a zároveň prvým riaditeľom Campfestu. Spolu s ním sa Danka podieľala  na tvorbe medzidenominačných chválových stretnutí Chvály Liptov. Pracovala ako ergoterapeutka v Domove soc. služieb pre ženy v Lipt. Hrádku. V súčasnosti vedie chválovú skupinu Avinu v novom zbore v Liptovskom Hrádku. Pán Boh im požehnal 5 detí, 8 vnúčat a príchod dvoch ešte očakávajú.

Sáša Butášová Bidleňová 

Sáša žije spolu so svojím manželom na Sliači, kde navštevujú spoločenstvo SP. Pracovala takmer osem rokov v Godzone kancelárii, kde mala pod palcom Godzone shop a aj knižné vydavateľstvo GD IDENTITY. Pred rokom a pol sa rozhodla pre životnú zmenu, kedy zmenila prácu. Momentálne pracuje ako produktová manažérka v komerčnej firme.

Diana Svetková

Diana pochádza z Bratislavy, má troch súrodencov, päť detí a jedného skvelého muža. Študovala učiteľstvo pre MŠ a neskôr bábkoherectvo na VŠMU. Trinásť rokov je doma pri svojich deťoch a odjakživa aj pri tých cudzích v službe. Jej domácim spoločenstvom je Martindom, kde spolu s mužom vedú siedmy rok detský tím, v ktorom aj slúžia. Vedú tiež tréningový program pre predteenegerov. Počas dvadsiatich dvoch rokov, pred ktorými sa jej dal Ježiš bližšie spoznať od neho veľa dostala, veľa vecí s radosťou pustila a na niektoré sa ešte len s vierou pozerá.

Martina Vachová
Som Martina Vachová,  zasvätená laická sestra, v Koinonii Ján Krstiteľ. Mojou hlavnou misiou je ohlasovať Ježiša Zmŕtvychvstalého všade tam, kde ma Ježiš a moja Komunita pošle. Žijem v Komunite 20 rokov. Prvých 6 rokov som žila v Taliansku, kde sa komunita zrodila a posledných 14 rokov žijem a evanjelizujem na Slovensku v oáze v Sklenom (pri Kremnici), spolu s ďalšími bratmi a sestrami. Vyštudovala som špeciálnu pedagogiku a v komunite slúžim mladým a deťom. Spolu s ostatnými organizujem projekt Christiland Fest- najväčší kresťanský festival pre rodiny s deťmi na Slovensku. Počas leta slúžim na táboroch pre deti a mladých, počas roka sa venujem ženám na seminári pre ženy, či rôznych iných kurzoch, stretnutiach a seminároch.
Prečo je dôležité stretávať sa so ženami?
“Keď ženy držia spolu je to veľká sila, keď sa navzájom povzbudzujú a sú solidárne jedna voči druhej, je to božie kráľovstvo medzi nami. Vtedy sú oporou pre muža a explóziou lásky pre tento svet. Preto sa diabol snaží, aby to tak nebolo. Ženy potrebujú svoj čas, priestor a veľa povzbudenia. Atmosféra, ktorú dokážeme my ženy spolu vytvoriť je neopakovateľná a oslobodzujúca.”

Evka je worshiplíderka z bratislavského Spoločenstva Martindom, kde aj pracuje, a v rámci služby sa venuje chválam a mladým. Okrem toho je talentovou mentorkou v platforme Use Your Talents.

„Ženy si majú navzájom veľa čo odovzdať. Spoločné stretnutie a zdieľanie môže viesť namiesto porovnávania k inšpirácii a vzájomnému pozdvihovaniu. Keď otvárame aj neľahké témy, zisťujeme, že v tých náročných veciach nie sme samy. Spolu môžeme byť oveľa silnejšie, odvážnejšie a múdrejšie.“

Dávid a Tereza sú najstarší súrodenci z rodiny Slavkovských. Tereza je performerka a herečka na volnej nohe a zároveň event produkčná projektu Godzone, manželka a priateľka. Miluje lúčne kvety , ticho, dobrú hudbu , svojho muža , čučoriedky a dobrodružstvá s Ježišom. Túži aby toto dobrodružstvo, ktoré zažíva , zažívalo čo najviac ľudí. Dávid je manžel, otec, manažér a gitarista kapely Espé a člen projektu Godzone. Horí mu srdce pre chválu a zároveň pre ľudí. Je to srdcom dobrodruh a charakterom diplomat.

Súrodenci spolu túžia viesť ženy v piatkových chválach na konferencii do hlbiny Stvoriteľovho srdca a priniesť slobodu a otvorené dlane pre to, čo chce v každej žene Pán Boh konať.

Moderátorky

Michaela Paštrnáková
Michaela žije v Bratislave so svojím manželom a 2 deťmi – v praktizujúcej ekumenickej rodine. Jej túžbou je prinášať autentickosť kresťanského života nielen pre svojich blízkych, ale aj do business sveta, v ktorom pracuje.
Zuzka Džubakovská

Zuzka sa rozhodla pre Pána Ježiša na tábore Detskej misie, keď mala 10 rokov. Odvtedy sa jej život zmenil a ona vedela, že bude plný dobrodružstva. Po desiatich rokoch v businesse odišla na misijnú do Tréningového centra Kompas konkrétne do projektu EXIT TOUR, ktorý prináša evanjelium na školy prostredníctvom preventívnych prednášok. Zuzka je okrem iného aj speváčkou kapely BCC worship a niekoľkoročnou stage managerkou GODZONE Tour. Veľmi sa teší na konferenciu Nespútaná, kedže verí, že ženy dokážu neuveriteľným spôsobom odrážať krásu Boha a Jeho lásku tu na zemi. Zuzka so svojím manželom Ferim žije v Bratislave a nikdy neodmietne pozvanie na dobrú kávu.

Kňazi

ThLic. Vladimír Beregi PhD.

Katolícky kňaz, zodpovedný  za Koinoniu Ján Krstiteľ Oáza Sklené, exorcista Banskobystrickej diecézi.
Ježiš vstúpil do môjho života 6.1. 1994, kedy sa radikálne dotkol môjho srdca a priviedol ma na novú cestu do Koinonie Ján Krstiteľ. Odvtedy slúžim v Cirkvi novou evanjelizáciou. Teologiu  som vyštudoval v Ríme a žil som 9 rokov v Taliansku, kde som slúžil v komunite. Dnes žijem v oáze v Sklenom, spolu s ďalšími bratmi a sestrami. Svedčiť o novom živote s Ježišom ženám, mužom, mladým, deťom, je pre mňa radosťou, privilégiom a povinnosťou. Od roku 2009 organizujem festival pre rodiny s deťmi s názvom Christiland.
Prispievať k budovaniu zdravej identity muža a ženy považujem v dnešnom svete za nenahraditeľnú úlohu. Modlitba a viera ženy, vzory žien z Biblie na čele s Božou matkou pannou Máriou, vo mne vždy vzbudzovali rešpekt, obdiv a inšpiráciu.

Andrej Karcagi 

O.Andrej pochádza z Lazian. Odvtedy momentu ako bol vysvätený za kňaza pôsobil v Banskej Bystrici v katedrále aj na sídlisku Fončorda, v Prievidzi bol správcom farnosti v Hontianskych Trsťanoch a teraz pôsobí ako farár vo Veľkých Uherciach. Kým sa stal kňazom, pracoval ako čašník, vo voľnom čase sa venoval spoločenskému tancu. Ani jednu z týchto skúsenosti neľutuje. Obsluhovanie hostí v reštaurácii a tanec boli pre o.Andrea veľmi dobrou prípravou na budúce kňazské pôsobenie. Totiž aj kňaz je služobník, ktorý „obsluhuje“ tých, ktorí sú mu zverení. S tancom je to podobné. Tanečný partner pri tanci vedie partnerku. Aj kňaz je vodcom veriacich do neba. Na ženskej konferencii bude o.Andrej slúžiť sobotnú svätú omšu.

Celá konferencia:

22€

Celá konferencia: 29€
Len piatok: 15€
Len sobota: 25€

Celá konferencia: 39€
Len piatok: 20€
Len sobota: 33€

Témou ženskej konferencie 2023 je krajina, ktorá je alegóriou ženy. Každá žena má svoj príbeh, hĺbku svojho vnútra, svoju krajinu. Hľadáme a tvoríme vlastné pravidlá, podľa ktorých správne žiť. Investujeme, obetujeme sa, milujeme, strácame sa, nachádzame, meníme, nastavujeme hranice, … aby sme našli pokoj či šťastie (?) Žijeme vo svojej „krajine“ a občas zabúdame, kto je jej tvorcom a pôvodcom, kto pozná všetky odpovede, o čom je v skutočnosti život vo viere v nášho Boha a aký má s nami zámer On sám.

Ubytovanie

 

Ubytovanie si účastníčky konferencie zabezpečujú samostatne. Pre uľahčenie vám ponúkame prehľad niekoľkých penziónov v bližšom i širšom okolí Rates arény.

Banská Bystrica

Zvolen

Q & A

Pre koho je konferencia určená?

Pre všetky dievčatá a ženy od 17 rokov.

Bude k dispozícii detský kútik /detská služba?

K dispozícii bude detský kútik bez animátorov a prebaľovací priestor pre miminká.

Čo všetko je zahrnute vo vstupenke?

V lístku na konferenciu je zahrnutý vstup na program a obed v sobotu. 

Dá sa prísť len na jeden deň?

Áno, dá sa zakúpiť vstupenka aj na konkrétny deň. 

Konferencia je len naživo alebo len online? 

Konferencia bude len naživo bez online vysielania programu. 

Bude zabezpečené ubytovanie?

Ubytovanie si účastníčky zabezpečujú individuálne. Na našej stránke nájdete tipy na ubytovacie zariadenia v okolí mesta Zvolen. 

Bude súčasťou programu aj sv.omša?

Súčasťou programu bude aj sv. omša v sobotu. 

Ako sa dostanem do  Rates arény?

Adresa je Neresnická cesta 1074/13, 960 01, Zvolen, klikom na tento link spustíte navigáciu prostredníctvom Google Maps.

takto vyzeral minulý ročník

V krátkom zostrihovom videu nájdete to, ako vyzeral 6. ročník ženskej konferencie s názvom Nespútaná:

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na: nesputana@godzone.sk